Pamięć w Smartfonach

telefony applePamięć RAM oraz operacyjna jaką dysponuje konkretny model smartfona bez wątpienia zalicza się do zdecydowanie najważniejszych spraw na jakie musimy zwracać uwagę w czasie wybierania dla siebie takich właśnie urządzeń. Warto zatem wiedzieć o tym, że optymalna ilość pamięci zależy tu od wielu różnych kwestii, przede wszystkim od systemu operacyjnego, z jakiego korzysta dany telefon. Jeżeli decydujemy się na coś z Androidem, to absolutnym minimum powinno dla nas być 512 MB, ale lepiej kupić tu coś jeszcze lepszego – do poprawnego działania system ten potrzebuje sporej ilości pamięci.

sprzedaż telefonówW przypadku Windows Phone takie wymagania mogą być nieco mniejsze, bowiem 512 MB w zupełności nam wystarczy do płynnego działania większości aplikacji; warto wiedzieć o tym, że minimum wynosi tu 256 MB, ale w takim wypadku nie będziemy mogli korzystać z wielu programów tego typu. Niemniej ważna jest również pamięć użytkowa na pliki oraz wydajność procesora. W tym pierwszym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na model dysponujący minimum 8 GB wolnego miejsca, choć warto zwracać uwagę na telefony posiadające sloty na karty SD, za pomocą których będziemy mogli jeszcze bardziej poszerzyć takie możliwości. Jeśli zaś chodzi o procesor, to obecnie absolutnym minimum są dwa rdzenie o mocy przynajmniej 1 Ghz.

Partner

Firma skuptelefonow.com  swoją działalność rozpoczęła w 2003 roku i od początku istnienia z sukcesami funkcjonuje na rynku obrotu wtórnego telefonami komórkowymi. Firma zapewnia wysokie ceny skupu telefonów! Jeżeli chcesz sprzedać swój telefon lub kupić nowy w atrakcyjnej cenie - sprawdź ofertę naszego partnera!